V.2026: Žádné velké změny. Občas, když mi zavolají a chce se mi, zajdu do práce. Začal jsem chodit na kvízy do restaurací, takže poznávám nové lidi a zároveň cvičím mozkové závity. Na nějaké párové aktivity jsem víceméně rezignoval, i když bych se jim nebránil, ba naopak. Ale sám už aktivní nejsem, jen udržuji tenhle inzerát, občas se podívám, kdo ho viděl, doplním fotky. Teď mne napadlo omladit h... celý text
V.2026: Žádné velké změny. Občas, když mi zavolají a chce se mi, zajdu do práce. Začal jsem chodit na kvízy do restaurací, takže poznávám nové lidi a zároveň cvičím mozkové závity. Na nějaké párové aktivity jsem víceméně rezignoval, i když bych se jim nebránil, ba naopak. Ale sám už aktivní nejsem, jen udržuji tenhle inzerát, občas se podívám, kdo ho viděl, doplním fotky. Teď mne napadlo omladit ho, ať se aspoň něco děje...
VI.2025: Chybí mi aspoň občasná blízkost něžné bytosti opačného pohlaví. Ideálně bych rád našel parťačku pro turistiku po Praze, Čechách a cizině, které by moje pohlazení a přitulení se ke mně bylo příjemné. Sám si vařím, peru, uklízím už desítky let a nechci to měnit. Většinu té doby jsem partnerku měl, ale bydleli a hospodařili jsme každý ve svém a po svém. Umění vařit tedy asi moc ocenit neumím, ale touhu po poznávání nových věcí a zážitcích ano. Víc než kuchařku a hospodyni proto hledám ženu, která raději sem tam snese trochu nepohodlí a zažije přitom něco nového, než aby doma vzpomínala na lepší časy.
Vzkazy nepíšu, ale kdyby náhodou nějaký přišel, odpovím.
Profilová fotka je z dubna 2025. Váha a výška jsou aktuální (zase jsem musel přidat kilo...).
X.2024: Hledám a nenacházím. Po pravdě, spíš nehledám a čekám na zázrak.
Po většinu týdne jsem sám. Výjimkou je den až dva dny týdně v práci, páteční podvečer na přednášce a poté v restauraci. Šest večerů týdně jsem tedy sám, i když často na nějaké veřejné akci. Většinou mi to nevadí, ale aspoň po telefonu bych rád občas s někým pokecal, to sdílení zážitků a pocitů mi chybí...
Co mne hodně baví můžete vidět ve fotogalerii.
Nehledám kuchařku, pradlenu, uklízečku. Pokud hledáte sponzora nebo ubytování, nejsem ten pravý. Jsem svérázný muž, už se nechci příliš přizpůsobovat, respektuji odlišnost.
Více o mně – Nepotřebuji nikoho na vaření, praní, úklid. Kdyby mi chyběl jen sex, bylo by snadné si ho koupit.
Přesto postrádám ženu. Nemusí být stále vedle mne. Ale chci mít ten pocit, že je někde pro mě a že ona věří, že i já budu pro ní, když mě bude potřebovat.
Hledá partnerku
Momentálně partnerku
nemám
Věk partnerky
54 - 70
Výška partnerky
120 - 399
Očekávám vlastnosti
Pohodář(ka), Seriózní, Spolehlivý(á)
První rande(představa)
Bez očekávání zázraků.
Neformální a upřímné.
Místo? Někde, kde se vzájemně uslyšíme a nebude na nás pršet, sněžit nebo pražit slunce.
Nekuřačka (aspoň když budeme spolu). Ochotná občas vyměnit pohodlí za poznání.
Při pohlazení by se měla zachvět. Trošku. Nebo aspoň usmát.
Měla by mít prsa větší než já. Mně osobně na tom nezáleží, ale jí by mohlo frustrovat, pokud by tomu bylo naopak. A toto svoje trápení by pak mohla pod jinou záminkou vybíjet na mně. A já jsem tak nevinný a bezbranný...
Nežiji pro konvence. Je pro mne důležité nikomu v ničem nebránit a snažit se pochopit jedinečnost a motivaci každého člověka. To neznamená, že bych vlastní živočišnost vždy snadno chápal a zvládal.
Paralelní vztahy nevyhledávám.
Zájmy
Moje zájmy
kutilství, jízda na kole, internet, vzdělávání se, turistika, cestování
Věda, technika, příroda, všechno neobvyklé a exotické. Zvláště pokud je to nevyužitelné pro běžný život. Občas zajdu na přednášku (většinou Pátečníci, biologie, geologie). Turistika spíš poznávací než povalovací, spíše lowcost. Jsem občasný batůžkář, i když trochu zlenivělý. Delší ležení na pláži by mne ale spolehlivě zahubilo. Rád mám hory (v létě), tropy (v zimě) a starověk a Orient (celý rok).
Jsem kutil většího formátu, barák jsem postavil z 90 sám. I v tomto už jsem zlenivěl. Plánování mě baví více než realizace mých skvělých nápadů.
A jelikož nejsem pokrytec - sex nemohu pominout, je fajn, i když to většina žen odpovídajícího věku už nebude souhlasit. Lepší je přece vědět to teď a neztrácet se mnou čas, není-liž pravda? Ovšem už se bez něj dokážu obejít...
Sporty
Oblíbené sporty
turistika
Jako dopravní prostředek mám kolo a vlastní nohy rád (zvláště pokud se na ona místa nedá dojet autem). Postupně ale některé aktivity opouštím. Přestal jsem před pár lety jezdit na inlajnech a poletovat s paraglidem. Od roku 2021 jezdím víc na elektrokole než na tom normálním, hlavně mimo silnice. O sobotách chodím na výlety, běžně 15-20km pěšky.
Média
Hudba
pop, rock, techno, R&B / Soul / Funk, taneční, blues, hip-hop, new age, vážná hudba, instrumentální, folk a country, jazz
Literatura
vědecká, cestopisy
Knihy už téměř nečtu, jsa zahlcen písmenky z jiných zdrojů. Ve výběru mi chybí non fiction, to ještě čtu - např. Michael Lewis.
Mám rád mimo uvedené hudební styly: world music, reggae, rock steady, trance, electro swing, break beat, drum and bass, crossover, ambient, ... Chopina, Rachmaninova, Pavlicu, Bregoviče, ... podle nálady...
Dost rozplizlý vkus, že?
Majetek
Bydlení
ve svém domě
Automobil
vlastním ojetější auto
Co k životu potřebuji si koupím (je-li to na prodej) a co nepotřebuji bohužel často taky.
Ač nejsem gambler, nezajímají mne hrací automaty, sázky, loterie ani sportka, baví mne burza a ekonomie, protože na rozdíl od výše zmíněného tam nacházím logiku.
Mazlíčci
Při vhodné kuchyňské úpravě neodmítnu žádné zvířátko.
Kdyby mi to čas dovolil, byl bych obklopen mnoha různými živými tvory. Všeliké živočichy jsem i choval. Teď sdílím obydlí jen s náhodně zbloudilými členovci. A před domem přikrmuji divoké kachny, zelenonohé slípky a kapry, v budce hnízdí sýkorky a v odpadcích mouchy. Žiji takto propojen s Přírodou.
Podvolil jsem se. Nechal jsem se očkovat proti covidu, dokonce třikrát. V posledních dvaceti letech taky proti žluté zimnici, meningokoku, tetanu - a vakcínu proti žloutence jsem si dokonce napíchal sám. Letos (2022) se dobrovolně nechám naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Jsem už prostě tak konformní a šířím vědomě priony a oxidy grafenu. Ne že bych se za tohle morální selhání styděl, ale pova... celý text
Podvolil jsem se. Nechal jsem se očkovat proti covidu, dokonce třikrát. V posledních dvaceti letech taky proti žluté zimnici, meningokoku, tetanu - a vakcínu proti žloutence jsem si dokonce napíchal sám. Letos (2022) se dobrovolně nechám naočkovat proti klíšťové encefalitidě. Jsem už prostě tak konformní a šířím vědomě priony a oxidy grafenu. Ne že bych se za tohle morální selhání styděl, ale považuji za vhodné se s tím netajit. Jsem prostě takový...